6 گام تا ثروت(باب پراکتور)

  6 گام تا ثروت(باب پراکتور)

  چکیده :

  6 گام تا ثروت(باب پراکتور)

   

  من باب پراکتور هستم. کارمند آتش نشانی با حقوق ماهیانه 4000 دلار. رئیس من در آن جا حقوق دریافتی اش 11500 دلار بود. و طولی نکشید که من به ایم مقدار ثروت دست یافتم در حالی که دیگر کارمند آنجا نبودم.

  می خواهم برایتان از 6 راز بزرگ برای به دست آوردن ثروت بگویم. رازهایی که باعث شد من در مدت یک سال بتوانم درآمد را از 4000 دلار به 175000 دلار برسانم.و بعدها نیز این مقدار به میلیونها دلار تبدیل شد.

  6 گام تا ثروت(باب پراکتور)

  من صاحب هیچ گونه تجربه و تحصیلات و پول کافی برای انجام این کار نبودم.اما این 6 گام برایم موثر واقع شد. برای شما نیز مطمئناً این گونه خواهد بود. فرض کنید در ارتفاع 5000 پایی از زمین در حال پرواز هستید و به پایین نگاه می کنید و نوشته ای را بر روی زمین می بینید که نوشته شده است: این شش گام را دنبال کنید تا به هر آنچه می خواهید دست یابید. این شش گام از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل برداشته است.

  اولین گام: مقدار دقیق پولی را که می خواهید داشته باشید را به طور دقیق در ذهن تان تعیین کنید.

  اینکه تنها بگویید و به زبان بیاورید کافی نیست. بلکه باید مقدار دقیق این پول را مشخص کنید. یک دلیل روانشناسی برای انجام این کار وجود دارد و آن این است که و 

  پیشنهاد می کنم کتاب را تهیه و مطالعه کنید.

  باید مقدار دقیق پولی را که می خواهید به دست بیاورید را برای خودتان تعیین کنید. من خودم سال ها پیش این کار را کردم. روی کارت نوشتم و کارتم را در جیبم گذاشتم. مقدار دقیق و مشخصی بود. در مورد من 25000 دلار بود. من هیچ ایده ای برای این که این پول را به دست بیاورم نداشتم. وقتی روی کارت نیز می نوشتم هیچ باوری برای به دست آوردنش نداشتم. ولی شش گامی که این کتاب گفته بود را به طور دقیق انجام دادم. برای گام اول باید وقت بگذارید و مقدار دقیق پولی را که می خواهید به دست بیاورید را تعیین کنید. تنها کاری که باید در گام اول کنید همین است. مقدار دقیق را باید مشخص کنید. حتی باید مقدار دقیق پنی ها را نیز مشخص کنید

  دومین گام: شما باید دقیقا مشخص کنید که حاضر به پرداخت چه بهایی هستید تا این مبلغ پول را به دست بیاورید

  منظور من این است که شما باید چیزی را از دست بدهید تا چیزی به دست بیاورید بلکه منظورم این است که باید دقیقا برای مقدار پولی که مشخص کرده اید چه میزان خدمت رسانی خواهید کرد. تنها در صورت خدمت رسانی است که می توانید مقدار پولی که آرزویش را دارید به دست بیاورید.

  تنها در خواست کردن کافی نیست. این یکی از انتقاد هایی بود که به فیلم راز نیز وارد بود. این که در خواست کنید تا در خانه تان ظاهر شود به نظر کار غیرعقلانی است. پسر بچه ای دوچرخه بخواهد و یک دفعه برایش ظاهر شود؟ اصلا این گونه نیست. باید برای این کار خدمت رسانی کنید. در طبیعت این گونه است که باید برای آرزوهایتان خدمت رسانی کنید. در گام دوم باید مقدار خدمت رسانی که انجام خواهید داد را مشخص کنید.

  باید تصمیم تان را بگیرید که حاضرید در ازای پول دریافتی چه کارهایی انجام دهید.

  گام سوم: تاریخ دقیقی را برای داشتن مقدار پول مورد نظرتان در ازای خدماترسانی تان مشخص کنید.

  قانون پارکینسون می گوید: هر کاری به اندازه زمان مشخص شده برای آن طول خواهد کشید.

  اگر کتاب علم ثروتمند شدن را مطالعه کرده باشید خواهید دید که یکی از قانون های بیان شده در این کتاب قانون طبیعت است که بیان می گند در طبیعت هر بذری که کاشته می شود یک زمان مشخص برای برداشت دارد. به خودتان زمان کوتاهی را مشخص کنید و بر روی آن تمرکز کنید. تمرکز باعث ایجاد ارتعاشات در درون شما می شود. هر جایی که تمرکز وجود داشته باشد انرژی به آنجا منتقل می شود. امرسون می گوید تنها آن چیزی رشد می کند که به آن انرژی رسیده باشد.

  گام چهارم: برنامه مشخصی را برای رسیدن به اهداف تان تهیه کنید و همین الان دست به کار شوید.

  باید مشخص کنید برای تبدیل تمامی گام های قبلی برنامهریزی کنید تا بتوانید آن ها را در عمل نیز اجرا کنید. این برنامه باید کاملا دقیق و مشخص باشد و آن را در عمل نیز انجام دهید

  در کتاب مقدس این گونه بیان شده است که گامهایتان را بردارید در حالی که دعا بر لب دعا می کنید. بسیاری از مردم یک کتابی می خرند و آن را عمل نمی کنند. می خواهند تجارتی را راه اندازی کنند اما هیچ گاه این کار را نمی کنند. تفاوت افراد موفق و ناموفق دقیقا در عمل کردن است. ممکن است برنامه شما نیاز به پول داشته باشد و شما مقدار پولی را که می خواید به دست بیاورید نداشته باشید. نشستن و منتظر ماندن راه حل کار نخواهد بود. شما باید حرکت کنید تا انرژی کائناتی را به سوی خود دریافت کنید. پس برنالمه مورد نظر را تهیه و بلافاصله اقدام کنید.

  این جمله را به خاطر داشته باشید:

  من برای رسیدن به خواسته هایم باید امروز چه گامهایی رابردارم؟

  گام پنجم: نوشتن یک بیانیه شخصی از مجموع تمامی گام های قبلی

  من زمانی که شروع به انجام دادن این گام ها کردم هیچ باوری برای رسیدن به این ثروت را نداشتم اما شروع کردم به اجرای قوانین گفته شده. ناپلئون بیان می کند: پول درخواستی تان به قدری ناخواسته وارد زندگی تان خواهد شد که از اینکه در این مدت مخفی شده بود تعجب خواهید کرد.

  مقدار پولی را که می خواهید به دست بایورید را مشخص کنید، در ازای دریافت این پول چه خدمت رسانی هایی انجام خواهید داد.در چه تاریخی این ثروت برای تان اتفاق خواهد افتاد و چه برنامه هایی برای رسیدن به آن خواهید داشت. این نوشته را باید هر روز تکرار کنید تا بتوانید بر ملکه ذهن تان تبدیل کنید. ذهن تان هر چیزی را که خواستار آن باشید به شما پرداخت خواهد کرد.

  گام ششم: بیانیه تان را روزی دوبار با صدای بلند بخوانید. یک ساعت درست قبل از خوابیدن و یک بار دیگر درست قبل از بلند شدن از رختخواب تان. 

  این گام ها برای هر چیزی اثر خواهند کرد نه تنها پول بلکه هر چیزی. اصلا مهم نیست چه خواسته ای باشد. ما باید بارها این گام ها را تکرار کنیم. نه تنها در مساله پول بلکه در هر مساله ای از زندگی مان. هم چنان که این بیانیه را می خوانید خود را به صورت واضح در آن جایگاه ببینید. آن جایگاه را حس کنید، باور کنید و اشتیاق تان را به آن فعال کنید. زمانی که من برای اولین بار با این جملات برخورد کردم مربی ام به من گفت: باب پراکتور تو که روش های قبلیت بهت جواب نداده پس بهترهیک بار اینو امتحان کنی.

  به این مطلب امتیاز دهید

  نظرخود را با ما درمیان بگذارید

  برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

  captcha Refresh

  نظرات سایر دوستان