4 ویژگی مشترک لیدرشیپی بیلیونرهای بازاریابی شبکه ای

4 ویژگی مشترک لیدرشیپی بیلیونرهای بازاریابی شبکه ای

چکیده :

 کلمه "لیدرشیپی" برای بسیاری از کارآفرین ها، نامی آشنا می باشد. همواره موضوع لیدرشیپی، به عنوان یکی از موضوعات مهم تجارت جهانی است و مدیران شرکت ها و کمپانی های بزرگ همواره آموزش این موضوع را، در صدرآموزش های خود برای رشد تجارت شان، در نظر می گیرند.

4 ویژگی مشترک لیدرشیپی بیلیونرهای بازاریابی شبکه ای

در بازاریابی شبکه ای موضوع لیدرشیپی و رهبری کردن، بسیار فراتر از کمپانی ها و سایر شرکت های تجاری می باشد. به این دلیل که هر شخصی که وارد تجارت بازاریابی شبکه ای می شود از ابتدای تجارت خود، همواره با شبکه ای از انسان ها سرو کار دارد. بر خلاف تجارت های دیگر، که تعداد شبکه های انسانی همواره یک عدد تقریباً ثابتی است، بازاریابی شبکه ای از این امر مستثنی می باشد و تعداد افراد وارد بر آن از یک نفر تا میلیون ها نفرانسان متغیر می باشد. به عنوان مثال، شبکه انسانی تشکیل شده در تیم تشکیل شده، توسط "اریک ووری" بالای یک میلیون بازاریاب می باشد. بنابراین، موضوع لیدرشیپی به امری فراتراز یک کلمه تبدیل می شود. در این مقاله، شما با 4 ویژگی مشترک بیلیونرهای بازاریابی شبکه ای آشنا خواهید شد. دانستن این 4 ویژگی موفقیت در بازاریابی شبکه ای را برای شما تضمین می کند. با نگاه کردن عمیق به مفهوم واهمیت این ویژگی ها، به سادگی می توان دانست که داشتن این ویژگی ها، موضوعی بسیار فراتر از درآمد و رتبه این افراد در جدول پردرآمدترین بازاریابان دنیا می باشد. در واقع با داشتن این ویژگی ها است که این افراد توانسته اند به درآمد های بالا برسند. بنابراین داشتن این ویژگی ها در واقع مربوط به چگونگی ساختن یک تیم و رشد آن سازمان می باشد.

هر لیدری باید این 4 ویژگی را داشته باشد:

1-شجاع و بی باک بودن

بزرگترین تراژدی هر سازمانی، فلج شدن لیدرها و رهبران آن سازمان، با ترس هایشان است. ترس، از انجام دادن کارهای ناآشنا و پا گذاشتن به سرزمین ناشناخته ها حاصل می شود. به عبارتی، زمانی که انسان در درون خود با خواسته ای روبه رو می شود که در آن احساس خطر می کند، ترس به وجود می آید. شاید فکر کنید که بزرگترین چالش یک سازمان، کنترل میزان فروش و درآمد حاصل از فروش باشد. اما بزرگترین چالش روبه روی هر سازمانی، داشتن رهبرانی بی باک و شجاع است. رهبرانی که توانایی مواجه شدن با ترس های شان را دارند. رهبرانی که تصویر موفقیت در درون شان، بزرگتر از تصویر ترس شان است. زندگی یک لیدر تنها با یک جمله تعریف می شود و آن این است که " آنها ترس های خودشان را زیر پا می گذارند و سازمان شان، را به جلو حرکت می دهند". برای لیدر بودن در سازمانتان در بازاریابی شبکه ای، باید علاوه بر" ذهن شجاع" "قلبی شجاع" نیز داشته باشید.

2- انعطاف پذیر بودن

لیدرها، زمانی که سازمان خود را رهبری می کنند، همواره در تجربه کردن موضوعی به نام "قله ها و دره ها " می باشند. آنها با وجود داشتن نوسانات رشد شخصی و درآمدی، همواره در کنار سازمان خود هستند و آنها را هدایت می کنند. این ویژگی باعث می شود که، زمانی که سازمان شان در بحران می افتد، بتواند با انعطاف پذیری خود، سازمان را از حالت بی ثباتی خارج کنند. این انعطاف پذیری باعث می شود که رهبران در بازاریابی شبکه ای، هر وقت نیروی منفی از بیرون بر سازمانشان وارد می شود بدون توجه به میزان و مقداراین نیروی منفی، آن را به موقعیت و نیروی مثبتی تبدیل کنند.

3- قابل اعتماد بودن

رهبران و لیدرهایی که در بازاریابی شبکه ای، توانایی و مهارت های لازم برای مدیریت سختی ها را دارند، بسیار با ارزش تر از، رهبرانی هستند که توانایی مدیریت بحران های ساده را دارند. لیدرهای موفق، همواره بحران ها را به خوبی شناسایی می کنند و همیشه سعی می کنند در سازمان خود "اعتماد" را ایجاد کنند. اعتماد، توانایی برای نشان دادن"صداقت" و "شفافیت" در داخل یک سازمان است. رهبران موفق می دانند که ایجاد اعتماد، بالاترین قله ارتباطات در داخل شبکه خودشان و کلید دروازه ورود، به خلق سازمانی با ارتباطات صمیمانه است.هیچ رهبر و لیدری در بازاریابی شبکه ای قدرت تاثیرگذاری نخواهد داشت مگر، با ایجاد اعتماد در سازمان خودشان. در واقع اعتماد، ویژگی است که باعث ساخته شدن پایه قوی و محکم در یک سازمان می شود. اگر مشاهده کردید که سازمانی در بازاریابی شبکه ای، رشدی بیش از حد تصور داشته است، بدانید که رهبران آن سازمان، در شبکه ی خود، اعتماد ایجاد کرده اند.

4- آموزش پذیر بودن

یکی از ویژگی های مهم هر رهبر و لیدری در عرصه تجارت جهانی امروز، میزان دانش و اطلاعات آنها است. وقتی اشخاص با کلمه بازاریابی و فروش برخورد می کنند، در وهله اول از تاثیر" آموزش" بر این فرآیند، آگاه نیستند. اما پس از گذشت زمان به اهمیت آموزش، به عنوان بالاترین ویژگی هر لیدری پی می برند. امروزه به علت بالا بودن حجم اطلاعاتی جاری، توسط شبکه ها اجتماعی و رسانه ها، هر شخصی در تجارت در تلاش است تا با آموزش نحوه فرآیند فروش، بیشترین تاثیر را بر روی مشتریان خود داشته باشد. در بازاریابی شبکه ای نیز که به عنوان یکی از علوم جدید در محافل علمی از آن یاد می شود، ویژگی آموزش بسیار پررنگ تر از تجارت های دیگر شده است. لیدرهای موفق، همواره در زمینه های آموزش توسعه فردی، چگونگی کنترل بر ذهن خود، چگونگی ارتباط با دیگران، چگونگی فروش و... آگاهی دارند و همواره درصدد هستند که سازمان خود را، به یک شبکه انسانی آموزش پذیر تبدیل کنند.

این چهار ویژگی برای داشتن یک سازمان آرمانی، لازم و ضروری است. بازاریابی شبکه ای تجارت رسیدن به اهداف یک شخص نیست، بلکه صحبت از اهداف میلیون ها انسان، در سازمان های شبکه ای است. با داشتن این چهار ویژگی هر شخصی می تواند همواره بهترین باشد.

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

پیشنهاد ویژه

پیشنهاد ویژه

چه کار کنیم تا پراسپکت احتمالی اصرار کند

تا کار را به او معرفی کنیم؟

اطلاعات خود را با دقت وارد نمایید و از دانلود رایگان فایل های پیشنهادات ویژه لذت ببرید