لیدرشیپی در بازاریابی شبکه ای با برایان تریسی

  لیدرشیپی در بازاریابی شبکه ای با برایان تریسی

  چکیده :

  لیدرشیپی در بازاریابی شبکه ای با برایان تریسی

  یک تیم قهرمان بسازید

  وقتی می گوییم رهبران به دنیا نمی آیند بلکه ساخته می شوند، در واقع به این نکته پی برده ایم که یکی از ویژگی هایی که شما را در مسیر مهم مدیریت و رهبری قرار می دهد، توانایی گرد هم آوردن زنان و مردانی است که برای دستیابی به موفقیت های بزرگ هماهنگ با یکدیگر تلاش می کنند.

  لیدرشیپی در بازاریابی شبکه ای با برایان تریسی
   

  هفت اصل ایجاد تیم برنده عبارتند از:

  1_ مدیریت و رهبری شفاف

  همه انسان های دنیا می دانند که رهبران و مدیران تصمیم گیرنده هستند. یک لیدر برنده، همواره افراد شایسته را دور خود جمع می کند. شما می توانید ویژگی یک لیدر را بر اساس افراد موجود در گروه و تیم تشکیل داده شده بیان کنید. رهبران قوی همواره افرادی را انتخاب می کنند که بهتر از خودشان هستند.

  2 _ تمرکز شدید بر توسعه و آموزش افراد

  برای ساخت یک تیم برنده باید تمام تمرکز را بر ساخت، انگیزه دادن، تشویق، آموزش و ارتقای مهارت های افراد و توانایی هایی افراد معطوف کنید.

  3_ تاکید قوی بر برنامه ریزی

  این اصل مهم، آگاهی از حقایق است. "هارولد جنین" در کتاب بی نظیر خود درباره مدیریت می نویسد: حقایق کلید هستند. به حقایق فرضی، حقایقی که امیدوار هستید باشند، نباید اکتفا کنید و راضی باشید. تنها به حقایق واقعی راضی باشید. جنین می گوید: حقایق دروغ نمی گویند و توانایی برنامه ریزی به هوش یک لیدر و آگاهی او از موقعیت ها بستگی دارد. یک فردی که توانایی بالایی در این مهارت داشته باشد، می تواند اطلاعات مفیدی را جمع آوری کند.

  همچنین باید نقشه های پشتیبان داشته باشید. یکی از ویژگی های تمامی فرماندهان بزرگ تاریخ این بوده است که وقتی به میدان جنگ می روند بدون توجه به شرایط موجود از خود می پرسند: اگر مجبور به عقب نشینی شوند چه کارهایی باید انجام دهند. در "جنگ واترلو"، ولینگتون 17000 سرباز کهنه کار را به عنوان نیروی ذخیره نگه داشت تا در صورت شکست او را پشنیبانی کنند. اما به دلیل بی کفایتی هرگز نتوانست درست از آن نیروها استفاده کند و مغلوب شد. یک فرمانده خوب، همیشه برای بدترین نتایج ممکن احتمالی برنامه ریزی می کند. رهبری که بدون در نظر گرفتن مشکلات احتمالی برنامه ریزی کند، یقیناً مرتکب اشتباهی وحشتناک در کسب و کار خواهد شد.

  4_ تعیین درست وظایف

  وقتی گروهی را تشکیل می دهید و تصمیم به استخدام افراد در این گروه کرده اید، باید بتوانید آنها را در جایگاه های درست به کار بگیرید. اگر در یک جایگاهی خوب عمل نمی کنند آن قدر جایگاه شان را تغییر دهید که تا در نهایت جایگاه مناسب پیدا شود. انسان ها همواره در جایگاه های درست قدرتمند عمل می کنند. توانایی یک رهبر در این است که بتواند استعداد های ذاتی افراد را شناسایی و آنها را در جایگاه های درستی به کار ببند.

  5_ توانایی کنار گذاشتن افراد بی کفایت

  اگر افرادی که انتخاب کرده اید، افرادی بی کفایت هستند، باید هر چه سریعتر از دست شان خلاص شوید. زیرا هر چه بیشتر این افراد نالایق را نگه دارید پیروزی دورتر خواهد شد. هیچ گاه برای افراد سازمان تان، پاداشی در نظر نگیرید که به آنها امنیت خاطر، امنیت شغلی ایجاد کند زیرا این کار آنها را بی انگیزه می کند و باعث می شود افراد توان خود را در اندازه آن پاداش به کار ببندند

  6_ ارتباطات بهتر

  "روابط ضعیف" یکی از بزرگ ترین ضعف ها در هر سازمانی است. اگر اطلاعات به اندازه کافی در بخش های مختلف یک تیم در جریان نباشد یقیناً آن تیم به موفقیت نخواهد رسید. تیم های قهرمان به روابط آزاد و باز نیاز دارند تا بتوانند در اسرع وقت در هر جایگاهی در تیم اطلاعات لازم را کسب و رشد کنند

  7_ تعهد به برتری

  "تعهد به برتری" تنها عاملی است که واقعاً به افراد انگیزه می دهد. بهترین بودن است که آنها را هر روز صبح، مشتاق از تخت خواب بیرون می کشد. به همین دلیل است که رهبران همیشه درباره پیروزی، موفقیت و برتری نسبت به دیگران صحبت می کنند .

  به این مطلب امتیاز دهید

  نظرخود را با ما درمیان بگذارید

  برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

  captcha Refresh

  نظرات سایر دوستان