زنجیره احساسات ( Nlp در بازاریابی شبکه ای)

  زنجیره احساسات ( Nlp در بازاریابی شبکه ای)

  چکیده :

  زنجیره احساسات ( Nlp در بازاریابی شبکه ای)

  در مسیر یادگیری ان ال پی برای بازاریابان شبکه ای در مورد یک موضوع بسیار مهم به نام زنجیره احساسات آشنا خواهید شد. بازاریابی شبکه ای علم ارتباطات است. این ارتباطات از منظر ان ال پی، زیبایی های خاص خود را دارد که با آشنایی با ضمیر ناخودآگاه می توان بسیار بسیار در این زمینه موفق بود.

  زنجیره احساسات ( Nlp در بازاریابی شبکه ای)

  جلسه دوازدهم

  در این جلسه در مورد زنجیره احساسات صحبت شده است. جایگاه احساس، ضمیرناخودآگاه است و هر حسی که در ضمیر خودآگاه فرآیندی را باعث می شود در واقع از ضمیرناخودآگاه سرچشمه می گیرد. 90 درصد ارتباطات از حس سرچشمه می گیرند بنابراین آشنایی با این زنجیره نظام هستی، می تواند دروازه ای به سمت رشد و پیشرفت باشد.

  به داستان زیر دقت کنید:

  سخنران معروفی در مجلسی که دویست نفر در آن حضور داشتند. یک اسکناس صد دلاری را از جیبش بیرون آورد و پرسید چه کسی مایل است این اسکناس را داشته باشد؟

  دست همه حاضران بالا رفت.

  سخنران گفت بسیار خوب. من این اسکناس را به یکی از شما خواهم داد، ولی قبل از آن می خواهم کاری بکنم. و سپس در برابر نگاه های متعجب حاضران اسکناس را مچاله کرد

  و باز پرسید: چه کسی هنوز مایل است این اسکناس را داشته باشد؟ و باز دست های حاضرین بالا رفت.

  این بار مرد اسکناس مچاله شده را به زمین انداخت و چند بار آن را لگد مال کرد و باکفش خود آن را روی زمین کشید بعد اسکناس را برداشت و پرسید:

  خوب حالا چه کسی حاضر است صاحب این اسکناس شود؟ باز دست همه بالا رفت.

  سخنران گفت دوستان با این بلاهایی که من سر اسکناس آوردم از ارزش اسکناس چیزی کم نشد و همه شما خواهان آن هستید. و ادامه داد

  در زندگی واقعی هم همین طور است ما در بسیاری موارد با تصمیماتی که می گیریم یا با مشکلاتی که رو به رو می شویم، خم می شویم، مچاله

  می شویم، خاک آلود می شویم و احساس می کنیم که دیگر ارزش نداریم، ولی این گونه نیست و صرف نظر از اینکه چه بلایی سر مان آمده است. هرگز ارزش خود را از دست نمی دهیم و هنوز هم برای افرادی که دوستمان دارند، آدم پر ارزشی هستیم.

  انسان ها موجدات ارزشمندی هستند. تنها موجوداتی هستند که قابلیت تفکر دارند. در مسیر توسعه شخصی در بازاریابی شبکه ای باید ابتدا خود را به صورت انسانی خاص و منحصر به فرد در نظر بگیریم تا اهداف مانتحقق پیدا کند در واقع نظام تحقق اهداف انسان ها جور دیگری است. نظام تحقق با حیوانات فرق دارد. در واقع انسان ها می توانند در مورد نحوه فکر کردن خودشان فکر کنند.

  به هر میزان اندازه وجودی انسان رشد کند، می تواند اهداف بیشتری از این نظام هستی را خلق کند.

  انسان تنها موجودی است که می تواند بر نظام فکری خود مسلط شود. تغییرات باید در سازمان عملکردی شما اتفاق بیفتد. برای این که این تغییرات در سازمان عملکردی تان اتفاق بیفتد، باید بر نظام پردازش های ذهنی تان تسلط و آگاهی پیدا کنید.

  تنها راه کار باید این موارد را یاد بگیرید و گرنه هیچ تغییری در زندگی و تجارت تان اتفاق نخواهد افتاد. برای رسیدن به فرآیند "شدن" باید یادگیری را بالا ببرید و در سطح 4 نظام ذهنی با این موارد هم نظر و هم راستا شوید. برای رسیدن به سطح چهار، باید مسیری طولانی را به یادگیری این موارد اختصاص دهید.

  توسعه سلف چیست؟

  در ابتدا در نظر داشته باشید که علم ان ال پی، علمی است که از مرکز به سمت بیرون گام بر میدارد. یعنی شما ابتدا بر موضوعات آگاهی پیدا می کنید و سپس این موضوعات در نظام باورها و مهارت ها و رفتارها و محیط تان بسط پیدا می کند و گسترش پیدا می کند.

  انسان برای تحقق اهدافش باید این سه کار را انجام دهد"

  طراحی

  همراهی

  ایمان داشتن

  همراهی در ان ال پی، به معنای همان تیز حسی است. شما باید نسبت به حس های اطراف تان تیز حسی پیدا کنید. یعنی صداها را جور دیگری بشنوید و رنگ ها را جور دیگری ببینید. زیرا صدای موفقیت را با گوش عادی نمی توان شنید.

  فرصت ها در اطراف هر انسانی وجود دارد.

  توسعه سلف، یعنی سیستم عامل وجودی انسانی باید گسترش یابد. فرض کنید شما یک پازلی را درست می کنید که از چهار قطعه کوچک تشکیل شده است. در حالی که پازلی دیگر را نیز دارید که از 40 قطعه تشکیل شده است. این یعنی پازل 40 قطعه ای، فضای بیشتری از محیط را اشغال می کند. سلف نیز این گونه است به هر میزان که توسعه یابد، می تواند بر فرصت های موجود در محیط بیشتر پی ببرد. برای رسیدن به این پازل 40 تایی در سلف، باید ابتدا به نظام باورهایتان پی ببرید. در بازاریابی شبکه ای نیز باید دقت داشته باشید که توسعه سلف نیز درست کاری شبیه به تشکیل شبکه است. باید از نظام باورها شروع کرد و بر باورهای خوب افزود تا در سطح محیط تعداد آن ها به صورت شبکه ای رشد کرده باشد.

  باورها را باید از کجا به دست بیاوریم؟

  باورها باید هم راستایی با قواین نظام هستی داشته باشند. به هرمیزان به این باورها دسترسی پیدا کنید می توانید به محیط بیشتری و فرصت های بیشتری تسلط پیدا کنید. در ان ال پی، به این باورها "مدل های تعالی" می گویند. در واقع شما باید مهندسی فضایل بکنید. زندگی را باید بر اساس خوبی ها بسازید.

  برای توسعه سلف باید در سطح چهار، باورهایتان را از 4 مورد به 400 مورد افزایش دهید.

  که در سطح پایین تر باعث به وجود آمدن 4000 مهارت در سطح سه و 40000 فرصت در سطح محیط می شود. به هر میزان که نظام باورهایتان را گسترش دهید، تسلط بیشتری بر محیط پیدا می کنید. برای به دست آوردن اعتماد به نفس، باید بدانید که اعتماد به نفس در سطح سوم یعنی مهارت قرار دارد در حالی که عزت نفس مربوط به سطح "باورها یا همان 4" است. برای ساختن سلفی قدرتمند، باید باورها را گسترش داد. به هر میزان که باورها را بیفزاییم می توانیم بر مهارت های بیشتری نیز تسلط یابیم. زیربنای اعتماد به نفس عزت نفس است. اعتماد به نفس پایین باعث می شود شما دایره راحتی کوچکتری داشته باشید. برای توسعه سلف باید باورسازی کنید.

  یکی از این کارها در ان ال پی برای افزودن باور این است که باید نظام باورهای افراد موفق را در بیرون پیدا کنیم و آنها را در خودمان از طریق فرآیند مدل سازی نصب کنیم.

  در لحظه ای که در این اینجا قرار دارید شما ابتدا نیاز است که از محیط شروع کنید و رفتارهایتان را تغییر دهید. در واقع خلق سوژه کنید. تکرار رفتار باعث به وجود آمدن تغییرات می شود. تکرار باید به احساسات وصل باشد. احساس دروازه ضمیر ناخودآگاه است. شما باید ابتدا خود را در نقطه عطف قرار بدهید. برای این کار باید احساسات را دستکاری کرد.

  چگونه احساسات را دستکاری کنیم؟

  در اینجا نظریه گشتالت بیان می دارد که سوژه ها در ذهن به صورت دانه های تسبیح به هم وصل هستند. احساسات نیز این گونه هستند. خواستگاه احساسات، در ضمیر ناخودآگاه است. کودکان به علت نداشتن ضیرخودآگاه تکمیل شده، بسیار در این موضوع ناخودآگاه استاد هستند. آنها برای اینکه یک نقشی را بازی کنند درست عین همان می شوند. آنها بسیار بسیار شبیه آن پدیده می شوند.

  یکی از کارهایی که انسان ها در سطح ضمیرخودآگاه می کنند سوژه سازی است. مثلاً با گفتن جمله به یک مرغ شاخ قرار بدهید یک سوژه در ذهن شما ساخته می شود.

  اجزای سازننده احساس State نام دارد.

  زنجیره احساسات تشکیل شده است:

  حس: مثل ترس

  متا حس: مثل لذت بردن از ترس

  متا متا حس: مثل معلق بودن از این لذت از ترس

   احساسات به صورت جریانات پیوسته قرار می گیرد. با ردیابی این احساسات می توانید پایگاه اصلی احساسات را پیدا کنید. یکی از تکنیک ها برای این کار تکنیک "انکور و سوئیچ" می باشد.

  باید بر پدیدارهای نظام هستی تیز حسی پیدا بکنید تا عین آن پدیده ها بشوید. با این کارها شما به فرصت های بیشتری دسترسی پیدا می کنید.

  در جلسات آینده به مدل های بیشتری در مورد احساسات خواهیم پرداخت.

  پایان جلسه دوازدهم

  به این مطلب امتیاز دهید

  نظرخود را با ما درمیان بگذارید

  برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

  captcha Refresh

  نظرات سایر دوستان