چگونه در بازاریابی شبکه ای با پراسپکتی که از شما بهتر است صحبت کنید؟

  چگونه در بازاریابی شبکه ای با پراسپکتی که از شما بهتر است صحبت کنید؟

  چکیده :

  چگونه در بازاریابی شبکه ای با پراسپکتی که از شما بهتر است صحبت کنید؟

   

  یکی از بزرگترین اشتباهاتی که هر بازاریابی را به سمت 90 درصد افراد شکست خورده در بازاریابی شبکه ای می برد این است که، هر کسی را به یک شیوه و طریق به تجارت مان معرفی می کنیم. در واقع در تجارتی که با افراد مختلف سرو کار دارد، دعوت کردن افراد به یک شیوه، کاری احمقانه به نظر می رسد و دعوت کردن افراد نیز باید به شیوه های مختلفی صورت گیرد. در بازاریابی شبکه ای با تمامی افراد به یک شکل صحبت کردن، به یک شکل پاسخ سؤالاتشان را دادن موضوعی است که سیمون چان مورد بررسی قرار داده است.

   

  چگونه در بازاریابی شبکه ای با پراسپکتی که از ما بهتر است صحبت کنیم؟

  سیمون چان مخترع روشی به نام SOW برای دعوت کردن افراد در تجارت بازاریابی شبکه ای می باشد. در این سیستم افراد به سه دسته:

  S : افرادی که از شما موفق تر هستند

  O : افرادی که عین خود شما هستند

  W : افرادی که بدتر از شما هستند

  تقسیم بندی می شوند. این سیستم یک سیستم کاملا حمایتی است که به نتورکرها این امکان را می دهد که، با شناسایی درست افراد آن ها را در مسیر درست قرار داده و بتوان یک جلسه دعوت، مؤثری داشت. در این مقاله گروه S به طور خلاصه بررسی می شوند.

  قبل از پرداختن به موضوع اصلی که همان چگونگی دعوت افراد گروه S می باشد، می خواهیم سیستم حمایتی SOW را برایتان به صورت خلاصه مطرح می کنیم.

  SOW  ، یک سیستم کاملا حمایتی برای افرادی است که وارد تجارت بازاریابی شبکه ای می شوند. برای انجام دادن این سیستم نیازی به دانستن و مهارت خوب سخنرانی کردن نیست. در واقع خوبی این سیستم به سادگی آن است. این سیستم از سه مرحله تشکیل شده است که عبارتند از:

  مرحله اول : در مرحله اول سیستمSOW  در تجارت بازاریابی شبکه ای شما، باید ابتدا اسامی افرادی را که می شناسید، بر روی یک برگه کاغذ یا در موبایلتان و یا در کامپیوترتان بنویسید. شروع به یادآوری افراد در ذهن تان کنید اما مراقب باشید که 3 اشتباه کشنده اول در بازاریابی شبکه ای را انجام ندهید.

  اگر شما از آن دسته بازاریابی هستید که، به علت انجام دادن یک سری اشتباهات، پراسپکت هایتان را به اصطلاح سوزانده اید، می توانید 71 راه  حرفه ای حمایت از افراد، برای دوباره بازگرداندن آن ها را مطالعه کنید.

  مرحله دوم : بعد از نوشتن اسامی پراسپکت هایتان، یک بار دیگر از ابتدا شروع کرده و در کنار نام این افراد، اشخاصی که از شما بهتر هستند چه از لحاظ مالی و یا جایگاه اجتماعی حرف S  را کنارشان بنویسید و افرادی که مثل خود شما هستند حرف O  و افرادی که از لحاظ جایگاهی از شما بدتر هستند را با حرف W  بنویسید.

  مرحله سوم : شروع به دعوت افراد کنید اما به یاد داشته باشید که همواره باید افراد S  در اولویت باشند و اول از همه آن ها را دعوت کنید.

  حال وارد مرحله دعوت افراد S  می شویم.

  نکاتی را که باید برای دعوت افراد این گروه به خاطر داشته باشید:

  اولین نکته ای که باید همیشه و همواره در ذهن تان به خاطر داشته باشید این موضوع می باشد که، این افراد شدیدا باعث رشد تجارت تان می شوند. در واقع این گروه از پراسپکت هایتان هستند که، با ورودشان به حرفه بازاریابی شبکه ای، این تجارت را به دیگران حرفه ای جلوه می دهند.

  دومین نکته این است که این افراد بسیار باهوش تر و از تمام لیست شما بهتر هستند حتی از خود شما. بنابراین باید در کنار آن ها هوشمندانه برخورد کرده و به هیچ عنوان ارزش گذاری معکوس انجام ندهید.

  به 4 دلیل زیر شما باید این افراد را در ابتدای لیست تان قرار دهید:

  دلیل اول : این افراد ذهنی بسیار باز و مثبتی از زندگی دارند.

  این افراد از فرصت های پیش آمده در زندگی شان استفاده کرده اند و همواره ذهنیت مثبت به دنیا و مسائل مالی دارند. شاید هیچ گاه این افراد به تجارت بازاریابی شبکه ای شما ملحق نشوند، اما همواره به صحبت ها ی شما گوش می دهند و شاید نکاتی را نیز برای رشد شما بازگو کنند و همواره با شما دوست خواهند ماند. این گروه همواره از کتاب هایی که خوانده اند و آموزش هایی که در گذشته دیده اند صحبت می کنند و می توانند تجارت تان را با راهنمایی شان رشد دهند.

  دلیل دوم : به دلیل این که این افراد در جامعه،خانواده و یا فامیل، افراد شاخص و شناخته شده ای هستندف با قبول پیشنهاد تجاری شما کار شما را در دعوت کردن افراد دیگر که در دو گروه دیگر جای دارند، راحت تر خواهند کرد. این افراد مورد اعتماد افراد خانواده و همکاران هستند و پاسخ مثبت شان به تجارت تان می تواند انقلابی در رشد صنعت بازاریابی شبکه ای شما به وجود آورد.

  دلیل سوم : پیوستن این افراد به تجارت تان باعث رشد سریع شما خواهد شد

  به دلیل هوش بالا و کارایی بالا این افراد، پیوستن این افراد به شما می تواند بسیاری از مسائلی که ممکن است در ادامه کارتان پیش بیاید را به آسانی حل و فصل کنند.

  دلیل چهارم : حضور این افراد اعتماد به نفس شما را بالا می برد.

  وقتی که این افراد در کنار شما قرار بگیرند، دیگران به قدرت بالای ارتباطی شما پی می برند. چون از نطر آن ها این شما بودید که این افراد را وارد این حرفه کرده اید و شما جایگاه بالاتری خواهید داشت و اعتماد به نفس شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

  این افراد منفی یا به عبارتی افراد گروه W  خواهند بود که مثل شخصیت کارتونی منفی باف گالیور شما را از ادامه راه منصرف می کنند. به گروه S  بسیار بها بدهید، زیرا رشد تجارت تان به این افراد بستگی دارد.

  چگونه به افراد گروه S  نزدیک شویم؟

  کلید طلایی ارتباط با این افراد داشتن این موارد است:

  اعتماد به نفس

  هیجان

  حس اضطرار

  ارزش بنا نهادن به تیم تان و ساختار تیم تان به عنوان یک گروه حرفه ای و حامی خودتان به عنوان یک لیدر عالی در زمینه حرفه کاری تان.

  زمانی که با این افراد صحبت می کند همواره باید حالت نشسته صاف و کشیده ای داشته باشید.

  نمونه یک مکالمه با این گروه افراد را برایتان شرح می دهم.

  فرض کنیم که شما در رستورانی نشسته اید و دعوتی تان هم نامش کیت است. کیت وارد می شود

  کیت: سلام

  شما: سلام کیت. حالت چطوره؟  چیکار می کنی؟

  کیت: عالیم. شما چیکار می کنی؟ همه چی خوب پیش میره؟ بهم زنگ زده بودی که حضوری همدیگرو ببینیم. باهام کاری داشتی؟

  شما: اوه. بله.. کیت من می دونم که تو آدمی هستی که سرت خیلی شلوغه. و در زندگی من همیشه یک الگو از آدم موفق و سخت کوش بودی. شما همیشه یک الگوی انسان موفق بودی تو ذهنم و اگه بخواهم یکی از دلایل حرفی رو که میزنم برات بگم اینه که، همیشه آدم مثبت بودی و ذهنت همیشه نسبت به مسائل باز بوده. حالا چرا من از شما خواستم که اینجا بیاید؟

  واقعیتش من تو یک کمپانی که حدود 20 سال هست قدمت داره شروع به فعالیت کردم و اون جا با اشخاصی آشنا شدم که بسیار باهوش و با استعدادن. من تو این چند وقتی که دارم تو شرکت کار می کنم، وقتی اونا رو میدیدم یاد شما می افتادم. یکی از افراد موفقی که من باهاش کار می کنم اسمش دیوید جانسون هست که بسیار آدم محترم و موفقی هست. تصمیم دارم شما رو باهم آشنا کنم تا با شرایط کاری من و شرکتم بیش تر آشنا بشید. همین الان می خواهم یک قرار ملاقات با اون اقا بزارم....

  و به این شکل قررا ملاقات با حامی که از شما قوی تر است و درآمد خوبی نیز دارد طرح ریزی می کنید.

  وقتی شما این کار را انجام می دهید دو حالت ممکن است پیش بیاید:

  حالت اول : کیت ممکن است این پیشنهاد را قبول کند و بسیار ساده  وارد مرحله آخر دعوت خواهیم شد.

  حالت دوم : کیت ممکن است از شما درخواستی داشته باشد که به او در زمینه کاری تان  اطلاعات دهید. شما باید شروع به دادن اطلاعات پایه ای بکنید و اطلاعات جامع و اصلی این تجارت را باید از زبان کسی که در این تجارت به دستاوردهایی رسیده است واگذار بکنید.

  به یاد داشته باشید این گروه از افراد بسیار باهوش هستند و اگر بخواهید کلمه ای یا عنوانی را به دروغ به آن ها تحویل دهید بلافاصله از ادامه کار انصراف می دهند. بنابراین اصل پایه ای این تجارت صداقت است.

  به این مطلب امتیاز دهید

  نظرخود را با ما درمیان بگذارید

  برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

  captcha Refresh

  نظرات سایر دوستان