بازاریابی شبکه ای زنان

  بازاریابی شبکه ای زنان

  چکیده :

  بازاریابی شبکه ای زنان

  یک خصوصیتی در زنان است که اگر آن را ترک نکنند نتورک آنها را نابود خواهد کرد.

  همانطوری که می دانید بیشترین جمعیت جامعه بازاریابی شبکه ای در دنیا را زنان تشکیل داده اند.

    اما یک سوالی در اینجا هست که چرا رهبری گروها و تیم ها و تی کمپانی ها در سلطه مردان است؟

  پاسخ دادن به این سوال کمی پیچیده و دشوار است اما از نظر من، ما ویژگی داریم که باعث می شود روند رشد ما را کندتر کند و مردان همچنان بر عرصه رهبری بازاریابی شبکه ای تسلط داشته باشیم.

  بازاریابی شبکه ای زنان

  مردان و زنان در بازاریابی شبکه ای با چالش های مشابهی در ارتباط هستند، اما جایی که تفاوت ها رقم می خورد اینجاست که در برخورد با چالش ها، مردان به بطن مشکلات حمله می کنند. به نظر می رسد مردان در برخورد با موضوعات و چالش های تجاری، توانایی بهتری نسبت به زنان دارند. ما زنان در برخورد با چالش ها مراقب بالا و پایین های تجارت نیستیم.

  از طرفی دیگر نیز زنان در معاملات بین شکست ها و چالش های خود زمان های بسیار سختی را سپری می کنند. بسیاری از اوقات به دلیل ویژگی لطافتی و حساس بودن به مسائل، اتفاقات و رویدادهای بسیار کوچک و ناچیز را بزرگ قلمداد می کنیم در حالی که این اتفاق در تجارت اصلاً مهم به نظر نمی رسد. البته باید در نظر باشید که من مردان و زنان را در یک تجارتی که همه عوامل موفقیت در آن یکسان هستند، در نظر گرفته ام و اول عبارت نیز این موضوع بیان شد که در تجارت بازاریابی شبکه ای همه چیز یکسان است و این افراد هستند که تفاوت ها را رقم می زنند. به عبارتی اعتماد به نفس حاصل در یک تجارت ارتباط مستقیمی با نتایج دارد.

  ما زنان وقتی وارد یک بحران می شویم، شروع به داد و بیداد کردن و خودخوری می کنیم و مدام شاکی می شویم که چرا نتایج آن چیزی که می خواهیم نیست. اکثریت افراد در تجارت چه زن و چه مرد بر این باور هستند که نتایج ما دلیل ادامه دادن ما می باشد(زیرا باعث می شود هر روز انگیزه بگیریم)

  به عبارتی، یک رفتاری که ما زنان در برخورد با چالش ها داریم، این است که خود را ضرب و شتم می کنیم. این مورد از نظر بسیاری خوب به نظر نمی رسد ولی از نظر من عالی به نظر می رسد. زیرا این کار یعنی ما می خواهیم در مسیر موفقیت بمانیم. به عبارتی بحران ها و چالش ها باعث می شود تا انرژی و اشتیاق و توانایی ما برای خلق آن چیزی که می خواهیم، کاهش پیدا کند. این کار ما باعث می شود تا اعتماد به نفس و اشتیاق در ما زنان جاری شود، اما مشکل اصلی اینجاست که ما این نتایج را به خودمان نسبت می دهیم.

  یک دختر بچه را تصور کنید که تازه در مرحله یادگیری پوشیدن کفش است. اگر والدین او در این یادگیری از الفاظ بسیار زننده و بدی بر او استفاده کنند، اعتماد به نفس این کودک در برخورد با چالش های آینده بسیار پایین خواهد بود. ما زنان نیز به این گونه هستیم. وقتی پراسپکت در نتورک مارکتینگ به ما پاسخ نه می دهد، این باعث می شود که ما فکر کنیم که توانایی انجام حرفه بازاریابی شبکه ای را نداریم. وقتی شخصی یک جلسه را کنسل می کند ما زنان سریعاً به این فکر می کنیم که ما کارها را درست انجام نمی دهیم و این باعث می شود تا از این تجارت بازاریابی شبکه ای زده شویم. این اتفاقات باعث می شوند تا ما زنان که اکثریت جامعه نتورکی را تشکیل می دهیم، اکثریت جامعه خروجی را نیز تشکیل دهیم و تسلیم شویم.

  (اگر می خواهید در رابطه با پاسخ نه چه عکس العملی نسان دهید، ویدئوی آموزشی موفقیت در بازاریابی شبکه ای زیر را دانلود نمایید)

  (پیش به سوی نه: آموزشی از اریک ووری)

  حال اگر در همان مثال بچه، والدین با او رفتاری در خور توجه نشان دهند و مسیر یادگیری را برای او به مانند بازی بکنند، آن دختر بچه از این بازی لذت خواهد برد و هر روز بیشتر از انجام این کار لذت خواهد برد.

  غول خفته رهبری درونت را بیدار کن

  اگر زنان در سختی نتایج مثبتی بگیرند، رشد می کنند و این نتایج مثبت باعث می شود تا ما زنان بتوانیم امور کار را برعهده بگیریم. در زمانی که نتایج مثبتی حاصل می شود، زنان به سادگی غول خته رهبری درون شان بیدار می شود و به جای اینکه به همین نتایج قانع باشند رشد امور را برعهده می گیرند. در واقع رهبری زنان به این شکل طراحی می شود که  بتوانند یک سیستم خوب را به تعالی برسانند. اما در برخورد با چالش ها و سختی ها به دلایلی که بیان کردم، بسیار تسلیم پذیر می شوند. برای اینکه در حرفه بازاریابی شبکه ای به موفقیت برسید، باید بتوانید قدم به درون دنیای چالش های تان بگذارید. با چالش هایتان روبرو شوید. از آنها استقبال کنید و بدانید که فرصت ها در درون چالش ها خوابیده اند.

  وقتی به چالشی برخورد کردید به خودتان بگویید: بسیار خوب. این برای من بسیار آسان خواهد بود. من با آرامشی خاطر، چالش هایم را دنبال خواهم کرد تا به فرصت درون آنها پی ببرم.

  در واقع در اینجا تضادی به وجود میاد که باعث رشد شما می شود. شما با مهربانی خودتان وارد چالش های تان می شوید و این تضاد مهربانی و چالش، فرصت بی نظیر درون چالش های تان را در اختیار شما قرار می دهد.

  5 راه حل برای زنان در برخورد با چالش ها

  این یک تمرین بسیار ساده است تا بتوانید الهام بخش خودتان باشید و در بازاریابی شبکه ای موفقیت هایی را به دست بیاورید و بتوانید با چالش هایتان روبه رو شوید:

  اول: بر روی کاری که می کنید، تمرکز کنید. وقتی چالش ها پدید می آیند از قسمت های بسیار مختلفی تشکیل شده اند که شما در حل کردن یکی از این قسمت مهارت دارید. بنابراین به خودتان بگویید: من در کدام زمینه بهتر عمل می کنم؟ من در کدام زمینه عالی هستم تا آن قسمت این چالش را حل نمایم. این کار را باید هر روز انجام دهید. در واقع به نقاط مثبت خودتان توجه کنید، اینکار شاید در ابتدا سخت باشد اما پس از مدتی این ویژگی پیدا کردن نقاط مثبت هر چالشی، برای شما تبدیل به یک عادت خواهد شد.

  دوم: به درسها و فرصت های درون چالش تان فکر کنید. هر اتفاقی که در زندگی مان می افتد به یک علتی است. در واقع این جهان قانون علت ها و معلول هاست. چالش های زندگی نیز می خواهند چیزی را به ما بگویند و به ما یاد بدهند. به خودتان بگویید:

  فرصت و درس این چالش چیست؟ به چه علتی اتفاق افتاده است؟ و اینکه چگونه می توانم این درس را در رشد تجارت بازاریابی شبکه ای خودم به کار ببندم.

  سوم: با خودتان بسیار مهربان باشید. به خودتان بگویید: البته که من از این اتفاق ناراحت هستم اما من می خواهم به بطن چالشم حرکت کنم و دلیل این اتفاق را بدانم تا بتوانم دانش و آگاهی لازم را کسب کنم. من می دانم که این چالش چیزی برای یادگیری من با خودش آورده است.

  چهارم: بر روی اهداف تان تمرکز کنید. منظورم این نیست تنها بر روی کارهایی که قرار است بکنید بلکه بر روی خودتان تمرکز کنید و اهداف و علایق تان را کشف کنید. به خودتان بگویید: اهداف من در زمینه فروش، جذب پراسپکت، موفقیت در زندگی، موفقیت در تجارت بازاریابی شبکه ای چیست و چگونه می توانم این ها را به انجام برسانم.

  پنجم: حداقل از هر دو هفته یک بار مطالب موفقیت ها و انسان های موفق را بخوانید. انسان هایی که موفقیت در بازاریابی شبکه ای و یا کسب و کارهای دیگر را به دست آورده اند را مطالعه نمایید و از خودتان این سه سوال طلایی را بکنید:

  اگر من نیز بخواهم چنین موفقتی به دست بیاورم باید چه کاری انجام دهم.؟

  در حال حاضر به کدام ویژگی  خودم افتخار می کنم؟

  برای اینکه تجارت نتورک مارکتینگ و بازاریابی شبکه ای را به موفقیت برسانم باید چه کارهایی را هر روز انجام دهم؟

  من عمیقاً بر این باور هستم که سکوت و آرامش و مهربانی ما زنان می تواند در آرامش ما را به یک لیدر تمام عیار تبدیل کند تا بتوانیم تجارت و زندگی خودمان را بسازیم.

  نویسنده: سونیا استرینگر(مولتی میلیونر بازاریابی شبکه ای)

  (Sonia stringer)

  ترجمه: دانشکده موفقیت و بازاریابی

  به این مطلب امتیاز دهید

  نظرخود را با ما درمیان بگذارید

  برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

  captcha Refresh

  نظرات سایر دوستان